Апостиль на нотаріальні та судові документи
Щоб судові рішення та офіційні папери, видані в нотаріальних конторах на території України, мали юридичну силу в межах закордонних держав – учасниць Конвенції, підписаної а Гаазі, необхідно проставити на них штамп “Апостиль”. Ця процедура є спрощеним різновидом легалізації.
- ISO 2384
- ДСТУ 4309: 2004
- СТТУ АПУ 001-2000
Коли виникає необхідність проставити апостиль на юридичних документах?
Підтвердження законослухняності, статусу, майнових прав та ін. стає необхідністю, якщо громадянин України планує за кордоном:
- відкрити особистий банківський рахунок;
- укласти шлюб;
- зареєструвати підприємство;
- укладати угоди з партнерами;
- оформити дозвіл на проживання або громадянство;
- отримати майно в спадок;
- придбати/продати об’єкти нерухомості та ін.
В більшості країнах-учасницях Гаазької конвенції вимагається тільки один штамп апостиль – на оригіналі рішення суду чи документа нотаріуса. Проте деякі держави висувають вимоги подвійного апостилю – ще й на нотаріально засвідченому перекладі даного офіційного документа (Франція, Швейцарія, Нідерланди, Португалія, Норвегія та ін.).
Щоб не отримати відмову в апостилюванні, на документі має стояти підпис судді/нотаріуса, печатка установи, вказані дата та місце видачі, для копій – підтвердження відповідності з оригіналом.
Як проставити апостиль без зайвих клопотів?
Для цього необхідно звернутись в агентство перекладів “Грейт”. Наші працівники – це висококваліфіковані спеціалісти, які в деталях знають всі тонкощі внутрішнього та міжнародного документообігу.
Співпраця з нами – це:
- економія особистого часу: Вам не доведеться стояти та чекати в чергах, все зробить наш співробітник;
- економія власного бюджету: ми пропонуємо вигідні та демократичні розцінки;
- отримання готового документа вчасно: ми дотримуємось часових меж, обговорених з клієнтами, беремось за виконання термінових замовлень лише якщо впевнені у виконанні;
- кваліфікований сервіс: наші спеціалісти мають досвід роботи більше 5 років, вони завжди в курсі актуальних законодавчих вимог та змін.
Спроби самостійно отримати штамп апостилю на документах часто завершується невдачею – відмовою Міністерства юстиції України через неправильне оформлення документів. Щоб цього не відбулось, довіртесь у вирішенні відповідальних завдань професіоналам!